ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ

ОСНОВИ ЗДОРОВ'Я, ЕТИКА, МИСТЕЦТВО, ПРАВОЗНАВСТВО, ГРОМАДЯНСЬКА ОСВІТА

Мистецтво. 9 клас

 

Читати онлайн або завантажити підручник можна за посиланням 📗



💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠
Урок 19. Створення образу персонажа для фентезі.

📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘
Урок 18. Жанри і стилі кіно.
Робота з підручником - с.124-129.
Дж. Верді. Кіноопери «Ріголетто» (Лучано Паваротті)


Мистецька скарбничка

Мейнстрим — високобюджетні й успішні прокатні фільми.

Постер — художньо оформлений плакат, який використовують з рекламними і декоративними цілями, найчастіше із зображенням актора, музиканта тощо.

Римейк (від англ. «переробка») — фільм будь-якого жанру, в основу якого покладено фільм, знятий раніше; нова версія виданого твору: пісні, відеогри тощо.

Сиквел (англ. sequel — продовжую) — фільм або літературний твір, що за сюжетом є продовженням попереднього твору.

Трейлер — невеликий відеоролик, який складається з коротких і зазвичай най видовищних фрагментів фільму, який анонсують або рекламують.

📝Творче завдання: Самостійно подивіться «Привид опери» у виконанні С. Брайтман і А. Бандераса в інтернет-джерелах.
📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗
26.12.24. - 16.01.25.
Уроки 16-17. Мова і види кіномистецтва.
Робота з підручником - с.112-123.


Дж. Горнер. Саундтреки з к/ф «Аватар», «Титанік».



Мистецька скарбничка


Блокбастер (з англ. block — квартал, bust — руйнувати, букв. «руйнівник кварталу») — популярний і комерційно успішний продукт кіно- і театральної індустрії, «супербойовик».

Кінематограф (з грец. «рух» і «писати») — галузь культури та економіки, що об’єднує всі види професійної діяльності, пов’язані з виробництвом, розповсюдженням, зберіганням і демонструванням фільмів.

Саундтрек — музичний супровід до фільму, мюзиклу, комп’ютерної гри тощо.

📝Творче завдання: Створити ескіз нагороди (будь-які художні засоби) для улюбленого мультфільму. 
У вільний час подивіться фільми про українських митців із серії «Обрані часом»: «Брати Нарбути», «Бойчук і бойчукізм», «Творець з божою іскрою», «Брати Кричевські. Повернення», «Будинки та химери Владислава Городецького», «Якутовичі», «Своє вікно», «Друг мій Льонька», «Маестро, ваш вихід», «Два життя Соломії».

📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙

19.12.24. 
Урок 15. Панорама мистецтв: перевіряємо свої компетентності.



📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗

12.12.24. 
Урок 14. Постмодернізм.
Робота з підручником - с.96-107.
Слухаємо 👂👇
Мистецька скарбничка

Асамбляж (фр. asemblage) — споріднена колажу техніка візуального мистецтва, уведення у твір тривимірних нехудожніх матеріалів, буденних предметів.

Дадаїзм, або дада (з фр. dada — дерев’яна конячка-каталка, але є безліч інших тлумачень) — авангардистська течія в літературі та мистецтві, в якій використовували як засіб вираження елементи нісенітниці й абсурду.

Інсталяція (від англ. installation — монтаж, установка, устрій) — просторова композиція, яка утворює одне ціле з театралізованою обстановкою залу.

Постмодернізм (фр. postmodernisme — після модернізму) — термін, що позначає стан сучасної культури й охоплює комплекс стилів і напрямів мистецтва.

Симулякр (від лат. simylakrum — зображення, подібність, видимість) — «псевдоріч», що замінює реальність, стирає відмінність між реальним та уявним.



📝Творче завдання:  Створіть малюнок в стилі «оп-арт», тобто оптичну ілюзію.





📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘

05.12.24.
Урок 13. Повернення до ідеалів краси минулого.
Робота з підручником - с.84-95.
Слухаємо 👂👇


І. Стравинський. Балети «Весна священна», 
«Аполлон Мусагет» (фрагменти на вибір).


Мистецька скарбничка


Ампір (фр. style empire — «імперський стиль») — стиль європейського мистецтва часів імперії Наполеона І, що завершав еволюцію класицизму. У його основі мистецькі традиції імператорського Риму з прагненням до величі, помпезності.

Еклектика, еклектизм, або історизм (від грец. — «здатний вибирати») — напрямок в архітектурі, якому притаманне поєднання елементів різних стилів.


Артдеко, або ардеко (з фр. artdeco — «декоративне мистецтво») — еклектичний стиль у мистецтві, що сформувався на основі синтезу неокласицизму і модернізму та в результаті змішування багатьох інших джерел.

Неокласицизм (від грец. neos — новий і classicus — зразковий) — ретроспективний стиль у мистецтві, для якого характерно звернення до традицій минулого, в архітектурі та образотворчому мистецтві — переважно до античності, в академічній музиці — до ранньокласичного і докласичного періодів.


Неофольклоризм — термін, що застосовують до музичних творів, в яких оновлення засобів виразності органічно пов’язано з опорою на фольклор.

Примітивізм (від лат. primitivus — початковий, первісний) — тенденція в мистецтві кінця ХІХ—ХХ ст., ознакою якої є навмисне спрощення художніх засобів, звернення до форм примітивного мистецтва — народної та дитячої творчості, архаїчного мистецтва, традицій народів Африки, Америки, Океанії, Сходу.

📝Творче завдання:  Уявіть себе художником-модельєром, розробіть ескізи оформлення дитячого одягу в стилі «примітивізм». За бажанням використайте мотиви творів М.Приймаченко.

📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘📘

28.11.24. 
Урок 12. У пошуках художньої експресії.
Робота з підручником - с.72-83.
Слухаємо 👂👇




Мистецька скарбничка

Додекафонія (з грец. «дванадцять» і «звук») — техніка музичної композиції, різновид серійної техніки, в основі якої лежить використання серії з 12 співвіднесених між собою тонів.

Експресіонізм (від фр. expression — вираження, виразність) — літературно-мистецький напрям авангардизму, що сформувався на поч. XX ст. в Німеччині. Йому притаманне трагічне сприйняття і відображення дійсності; бурхлива реакція на дегуманізацію суспільства і знеособлення в ньому людини.

Сюрреалізм (фр. surrealisme — букв. надреалізм) — течія модернізму, апофеоз людської фантазії, відрізняється парадоксальним поєднанням форм.

Фовізм (від фр. fauve — «дикий») — авангардистська течія в живописі поч. XX ст., творам якої характерні інтенсивне звучання кольорів і зіставлення контрастних площин, відмова від світлотіні та лінійної перспективи, що підкреслює емоційну виразність творів.
Творче завдання: Спробуйте намалювати картину у стилі сюрреалізму.📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒
14.11.-21.11.24.
Уроки 10-11. Лабіринтами художньої абстракції.

Робота з підручником - с.62-71.

Посилання на інтернет-джерело.

Мистецька скарбничка

Абстракціонізм (від лат. abstractus — абстрактний) — один із головних художніх напрямів ХХ ст., безпредметне нефігуративне мистецтво, в якому структура твору живопису, графіки чи скульптури не відображає реальність, а ґрунтується на формальних елементах (лінії, плями тощо), та абстрактних конфігураціях.

Конструктивізм (від лат. constructio — побудова, структура) — напрям в авангардизмі 1910-1930-х рр., який охоплює архітектуру, образотворче і декоративно-прикладне мистецтво, фотографію, частково — літературу, театр, кіно, музику. Характеризується лаконізмом і абстрактністю форм.

Неопластицизм (гол. neoplasticism, від грец. neos — новий і пластика) — художня течія абстракціонізму, яка базується на ідеї «мистецтва чистої пластики».

Орфізм (фр. orphisme, від Orphee — Орфей) — течія в європейському абстрактному живописі 1910-х рр., якій притаманна єдність світла, кольору, руху.

Симультанний (фр. simultanee — одночасний) — вплив кількох чинників одночасно, що породжує їх взаємозв’язок і взаємопроникнення.

Творче завдання: Підготуйте комп’ютерну презентацію «Абстракціонізм — сучасна художня картина світу».

📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒

24.10.-07.11 24.
Уроки 8-9. Авангард: кубізм, футуризм, кубофуторизм.

У тісній співпраці з французьким художником Жоржем Браком (1882-1963) П. Пікассо заснував новий авангардний напрям — кубізм, який відображав кардинальну зміну уявлень про простір у мистецтві.



Робота з підручником - с.52-61.

Слухаємо 👂👇

Мистецька скарбничка

Колаж (фр. collage — клеїти) — художня техніка, сутність якої полягає у використанні в композиції різних наклейок із пласких (кольоровий папір, шпалери, тканини) або об’ємних (мотузки, шматки дерев, метал) матеріалів.

Кубізм (фр. cubisme, від cube — куб) — модерністський художній напрям із переважанням геометричних форм, заснований П. Пікассо і Ж. Браком на поч. XX ст.

Кубофутуризм (фр. cubofuturism) — художній напрям у поезії та образотворчому мистецтві поч. XX ст., який об’єднав авангардні явища кубізму і футуризму.

Футуризм (лат. futurum — мабутнє) — радикальний літературно-художній напрям авангардного мистецтва, був поширений на поч. XX ст. Його представники оспівували майбутнє як еру техніки, високих швидкостей і темпу життя.



Для закріплення знань з теми пройди ТЕСТ.

Творче завдання:
У вільний час подивіться фрагмент балету Е. Саті «Парад». Зверніть увагу на костюми за ескізами П. Пікассо. Подумайте, наскільки театральний живопис Пікассо відповідає авангардній музиці балету.

📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗

10.10.-17.10.24.
Уроки 6-7. Мінливість вражень імпресіоністів.


Робота з підручником - с.38-51.

Слухаємо 👂👇



Мистецька скарбничка

Дивізіонізм — метод живопису, заснований на розкладанні складного колірного тону на чисті кольори, які наносили на полотно окремими мазками. Імпресіонізм (фр. impression — враження) — стиль останньої третини XIX — поч. XX ст., представники якого прагнули природно й невимушено відобразити навколишній світу його мінливості, передаючи свої враження.

Пленер (фр. plein air — вільне повітря) — передача в картині змін кольору, зумовленого дією сонячного світла під час роботи художника на відкритому повітрі. Постімпресіонізм (фр. postimpressionisme, лат. post — після, тобто після імпресіонізму) — збірна назва кількох напрямів французького мистецтва кінця XIX ст., що виникли слідом за імпресіонізмом, зокрема неоімпресіонізм.

Пуантилізм (фр. pointillisme — крапка) — живописна техніка — нанесення фарб на полотно у вигляді маленьких точок або квадратів, які під час сприйняття картини з певної відстані оптично зливаються.

Для закріплення знань з теми пройди ТЕСТ.

 Творче завдання:
Доберіть ілюстрації до музики композиторів-імпресіоністів (на вибір).

📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙📙

26.09.-03.10.24.
Уроки 4-5. Символізм – вступ у 20 століття.

Символізм зародився у Франції в 70-80-х роках XIX ст. як противага реалістичній літературно-художній практиці того часу. Нова поетична течія вела мистецтво в царство мрій і фантазій. Вона захопила також театр, музику, живопис і перетворилася на культурно-мистецький напрям.


Слухаємо 👂👇


Робота з підручником - с.26-37.

Мистецька скарбничка

Алегорія (з грец. allegoria — іносказання) — образ, у якому зображення має переносне значення, вираження ідеї у предметному образі.

Містика (з грец. «потаємний», «прихований») — віра в існування надприродних сил і можливість спілкування з ними людини.

Символ (з грец. «знак») — умовне позначення якого-небудь предмета, поняття або явища; художній образ, що умовно відтворює усталену думку, ідею, почуття.

Символізм (від грец. symbolon — знак, символ) — одна зі стильових течій модернізму.

Синестезія (від грец. synaesthesis — одночасне відчуття) — художній прийом, що полягає в поєднанні різних асоціацій.

Для закріплення знань з теми пройди ТЕСТ.

Творче завдання:
У вільний час перегляньте фільм про М. Чюрльоніса «Зодіак» (реж. Й. Вайткус, 1986). Прослухайте його програмні музичні твори (за вибором), порівняйте їх з картинами на таку саму тематику.

📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒📒

12.09.-19.09.24.
Уроки 2-3. Школи і лідери модерну.





Робота з підручником - с.14-25.

Матеріали з Інтернету у вільному доступі.

Розгадай кросворд👇


Мистецька скарбничка

Ар нуво (від фр. art nouveao — «нове мистецтво») — назва стилю модерн у Бельгії та Франції (за назвою магазину-салону, що відкрив у Парижі Семюел Бінг).

Сецесіон (з нім. secessio — вихід, віддалення), або сецесія — назви стилю модерн в Австро-Угорщині, а також у Західній Україні. Походять від назви творчого об’єднання художників, архітекторів, дизайнерів.

Югендстиль (нім. jugendstill — «молодий стиль») — назва стилю модерн у Німеччині, що походить від назви журналу, який пропагував нове мистецтво.

Для закріплення знань з теми пройди ТЕСТ.

Творче завдання:
Мистецький проект із презентацією «Модерн: школи, лідери, шедеври».

📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗📗
05.09.24.

Урок 1. Вступ. Від модерну до модернізму.

Минуле XX століття увійшло в історичний літопис людства як століття стрімкого технічного прогресу і небачених наукових відкриттів, що змінили традиційні уявлення про простір і час. Здатність людини створювати мистецькі образи, утілювати пережите на полотні, в камені чи звуках яскраво виявилася в мистецтві, сповненому суперечностей і відкриттів, пошуками нових засобів художньої виразності.


Робота з підручником - с.7-11.


Мистецька скарбничка

Авангард — (з фр. avant — попереду і grande — охорона), або авангардизм — узагальнена назва найрадикальніших явищ модернізму у світовому, насамперед європейському, мистецтві, що виникли на межі ХІХ-ХХ ст. По-різному виявився в образотворчому мистецтві, музиці, хореографії. Термін не має однозначного тлумачення.

Гротеск — надмірне перебільшення або применшення зображуваного.

Урбанізація — процес швидкого зростання старих і поява нових міст.

Модерн (з фр. moderne — новітній, сучасний) — стиль, який виявився переважно в архітектурі, образотворчому та декоративно-прикладному мистецтві наприкінці XIX — на початку XX ст. і поступово завершив своє існування з початком Першої світової війни; мав різні назви в різних країнах.

Модернізм (буквально — «осучаснений», від лат. modernus — сучасний) — сукупність пов’язаних між собою стилів і напрямів у мистецтві, що виникли наприкінці XIX — на початку XX ст. і набули особливого розвитку після Першої світової війни.

Полістилістика — (від грец. poly — багато і стиль) — зумисне поєднання в одному творі несумісних, або надзвичайно відмінних, різнорідних стилістичних елементів.

Матеріали з Інтернету у вільному доступі.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Українська освіта продовжує працювати навіть у найскладніших умовах і вже втретє розпочинає новий навчальний рік в умовах воєнного стану. З...